Barcelona kasvandik lõi 90. minutil oma väljakupoolelt Omonia viigivärava (Tottenham kaotas 94. minuti väravast) (0)

Jordi Gomez (valges) päästis Omoniale viigipunkti. Foto: Scanpix / Savvides Press / EPA

Uus hooaeg ja uus eurosari, aga Nikosia Omonia poolkaitsja Jordi Gomez demonstreeris, et suudab endiselt oma väljakupoolelt skoorida.

Uus hooaeg ja uus eurosari? Gomez lõi eelmisel hooajal Euroopa liiga alagrupis PSV Eindhoveni vastu oma väljakupoolelt värava, aga Omonia kaotas 1:2. Seekord skooris Gomez 90. minutil (!) oma väljakupoolelt, kui aitas Omonia Konverentsiliiga alagrupis 2:2 viigini Karabahhi vastu.

36-aastane Gomez on Kataloonia suurklubi Barcelona kasvandik, aga jalgpallisõbrad mäletavad hispaanlast ilmselt Wigan Athleticust, kus Gomez mängis aastatel 2009-2014 ja 2016-2017. Ta mängis Wigani särgis ligi sada Premier Leauge'i matši. Lisaks on Gomez esindanud Espanyoli, Swansea Cityt, Sunderlandi, Blackburn Roversit, Rayo Vallecanot ja Sofia Levskit.

Tottenham Hotspur sai võõrsil Mura käest 1:2 kaotuse. Mullu Euroopa liiga esimeses eelringis Nõmme Kaljuga mänginud Mura asus Tottenhami vastu 11. minutil Tomi Horvathi väravast juhtima, aga Harry Kane lõi teisel poolajal viigivärava. Mura võiduvärav sündis neljandal üleminutil (!), kui Ben Davies libastus ja kaotas palli, misjärel Amadej Maroša lahendas kontrarünnaku, lüües palli Davinson Sanchezi rikošetist Pierluigi Gollini selja taha.

Tasub märkida, et Tottenham mängis suurem osa ajast kümenekesi, sest Ryan Sessegnon sai esimesel poolajal punase kaardi. Rennes mängis samas alagrupis kodus 3:3 viiki Vitessega ja kindlustas esikoha. Tottenham ja Vitesse on kogunud sama palju punkte. Tottenham mängib viimases voorus kodus Rennes'ga ja Vitesse võõrustab Murat, kes on minetanud edasipääsuvõimalused.

Mattias Käidi koduklubi Bodö/Glimt alistas kodus Karol Metsa tööandja Sofia CSKA 2:0 ja AS Roma sai kodus 4:0 (15. Carles Perez, 33. Nicolo Zaniolo, 46., 75. Tammy Abraham) võidu Luganski Zorja üle. Bodö/Glimt on kogunud 11, Roma 10, Zorja 6 ja CSKA 1 punkti.

Edasipääsu sõelmängudele on kindlustanud Linzi LASK, Tel Avivi Maccabi (mõlemad A-alagrupp), Gent (B), Bodö/Glimt, Roma (mõlemad C), AZ Alkmaar (D), Rotterdami Feyenoord (E), Kopenhaagen (F), Rennes (G), Basel ja Karabahh (H).