Baranovi teod on Bulgaarias suure tähelepanu alla sattunud, klubi esitas kohtunike vastu protesti (video kahest olukorrast!) (1)

Nikita Baranovi vastu määrati nädalavahetusel kergemat sorti penalti. Üks voor varem pääses ta aga võimalikust punasest kaardist. Foto: beroe.bg

Kui Etaril ja Artjom Artjuninil on veel selle vooru kohtumine Bulgaaria kõrgliigas pidamata, siis Eesti meestest ainsana tundis võidumaitset Edgar Tur. Nikita Baranov on sattunud aga tähelepanu keskpunkti.

Baranov ja Stara Zagora Beroe kaotasid laupäeval pooleks jaotatud liiga kõrgemas grupis hetkel teist kohta hoidvale Sofia CSKA-le 0:2. Eesti koondise keskkaitsja Baranov kuulus Beroe algkoosseisu ja põhjustas 12. minutil penalti, kui käe brasiillase Evandro õlale toetas. Tollest trahvilöögist viis Evandro CSKA juhtima.

Kui antud olukorra eest sai Baranov ka kollase kaardi, siis neid teenis Beroe avapoolajal kokku viis ja teisel veel kaks tükki. CSKA vormistas lõppseisu 89. minutil. Mängu järel teatas Beroe, et mängu otsustasid vastuoluline penalti, mitmed vastuolulised kaardid ja vigastused. Seetõttu esitati kohtunike vastu ka protest.

"Kahjuks mõned inimesed mõjutasid mängu lõpptulemust oma ebaõiglaste hinnangute ja ka penaltiga, mis oli väga-väga vastuoluline. Me esitame kaebuse, sest arvame, et kohtunik mõjutas mängu tulemust kaartide ja penaltiga. Meil on palju momente, mida kaebuse aluseks võtta," lausus Beroe spordidirektor Valentin Grudev kohalikule meediale.

Video Baranovi põhjustatud penaltist:

Portaal 7dnisport.bg tegi seepeale artikli, mille pealkirjas esitati küsimus Beroe peatreenerile Aleksandar Tomashile: "Mille peaks Baranov saama selle CSKA vastu suunatud terroristliku rünnaku eest?" Uudise sisuks oli viide kahele fotole, kus Baranov mängus CSKA vastu vastastele jalgadesse libistas. Loos kirjutati, et Tomash on pärast õnnetut seeriat (kuus mängu järjest võiduta, kokku üheksast kevadvooru matšist löödud vaid neli väravat) hakanud kohtunikke süüdistama oma meeskonna ebaõnnestumistes.

Loos toodi välja, et Beroe on ise väga palju vigu teinud ja kaarte on saadud asja eest. Baranovit nimetati antud loos retsidivistiks ja tema kohta kirjutati, et "on veider, et Tomash pidi ta väljakult ise ära võtma, mitte ei teinud seda kohtunik pärast terrorlikke rünnakuid poole tosina vastase vastu". Nimelt sai Baranov avapoolaja lõpus vigastada ja pidi matši pooleli jätma.

Baranovi julm mängustiil jäi Bulgaaria meedia hambusse aga juba nädal aega tagasi, kui Beroe tegi 1:1 viigi Plovdivi Boteviga. Tolles matšis teenis Baranov 45. minutil kollase hoiatuskaardi, kui vastasele jalgadesse libistas ning meedia pealkirjastas seejärel loo "Kas Baranov oleks pidanud Beroe poolelt eemaldatama?".

Video Baranovi nädala eest tehtud veast:

Talvel Beroega liitunud Baranov on seni kõigis üheksas kevadel peetud mängus kuulunud klubi algkoosseisu ja enne seda vooru mänginud ka kõik minutid. Selle ajaga on teeninud ta kaks kollast kaarti ning laupäevane väljavahetamine oli tema jaoks uues särgis esimene. Seda, kui tõsiseks osutus vigastus, mis Baranovi vahetuse tingis, pole hetkel veel teada. Liigatabelis on Beroe pooleksjaotatud liiga esimese tugevusgrupi viimane ehk kuues.

Pühapäeval lasi Bogdan Vaštšuki koduklubi Sofia Levski käest suurepärase võimaluse liidri Ludogoretsiga vahet vähendada, kui 8100 pealtvaataja ees saadi 0:2 kaotus. Kui Levski võidu korral oleksid nad Ludogoretsist vaid kolme punkti kaugusele jäänud, siis nüüd on viimastel kolmandat kohta hoidva Levski ees üheksapunktiline edu. Kahe meeskonna vahele mahub Beroe viimane vastane CSKA. Vaštšuk sekkus Ludogoretsi vastu platsile vahetusest 85. minutil, kui mõlemad väravad olid löödud ja mõlemad võistkonnad olid väljakul kümnekesi.

Küll aga sai võidumaitset tunda paremkaitsja Edgar Tur, kes mängis 90 minutit, kui pühapäeva õhtupoolikul alistati Vratsa Boteviga 5:0 Vereja. Vratsa klubi kuulub pooleksjaotatud liiga teise poolde. See on veel omakorda kaheks jaotatud ning Botevil on praegu A-alagrupis nelja meeskonna hulgas teine koht, mis viiks nad hooaja lõpuks play-off'i, et mängida Euroopa liigas osalemise õiguse peale.

A-alagrupi liider Etar, mis on koduklubiks Artjom Artjuninile, peab oma selle vooru mängu täna õhtul.