Baranov ja Pjunik langesid konkurentsist, norralased mängisid viimases voorus edasipääsu maha (0)

Nikita Baranov rassis Konverentsiliigas Baseli vastu algusest lõpuni. Foto: Scanpix / EPA / PHOTOLURE

Eesti koondise keskkaitsja Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjuniku eurohooaeg lõppes Konverentsiliiga alagrupis 1:2 kaotusega Baseli vastu. Baranov tegi täismängu.

Pjunik vajas viimases voorus koduväljakul Baseli vastu võitu, et H-alagrupist edasi pääseda, aga nende otsene konkurent haaras juba avapoolajal üpris kindla eduseisu, kui lõi tosina minutiga kaks vastuseta väravat. Kuigi Basel jäi teise poolaja alguses kümnekesi, siis Pjunik suutis vaid korra skoorida ja lõpetas alagrupi kuue punktiga kolmandal kohal.

Kolmas koht säilitati seetõttu, et viis punkti kogunud Vilniuse Žalgiris kaotas samal ajal kodus Bratislava Slovanile 1:2. See tähendas omakorda seda, et nii Slovan kui ka Basel lõpetasid 13 punktiga ja pääsesid edasi. Omavaheliste mängude võrdluses oli parem Slovan.

A-alagrupis olid enne viimast vooru edasipääsejad selgunud. Lahtine oli vaid alagrupi võitja, aga kuna Istanbuli Basaksehir alistas kodus Heartsi 3:1 ja Fiorentina oli võõrsil 3:0 parem RFS-ist, siis tabeliseis ei muutunud. Basaksehir võitis alagrupi 13 punktiga, edestades sama palju punkte kogunud Fiorentinat parema väravate vahe tõttu omavahelistes mängudes.

AZ Alkmaar alistas E-alagrupis koduväljakul Dnipro hilisest väravast 2:1 ja pääses 15 punktiga esimesena edasi. Dnipro oli kümne punktiga teine, edestades lõpuks kolme punktiga Limassoli Apollonit, kes sai viimases voorus kodus 1:0 jagu Vaduzist.

F-alagrupis mängis viimases voorus edasipääsu maha norralaste Molde, kes kaotas võõrsil Gentile teise poolaja väravatest 0:4. Enne vooru edestas Molde Genti kahe punktiga, aga jäi lõpuks ühe punktiga Genti selja taha kolmandaks. Esimesena läks edasi Djurgarden, kes alistas viimases voorus kodus Shamrock Roversi 1:0 ja lõpetas alagrupi 16 punktiga.

G-alagrupis lõpetas esikolmik kolme punkti sees, aga viimases voorus kohad ei muutunud. Sivasspor mängis kodus võõrsil Praha Slaviaga 1:1 viiki ja võitis alagrupi 11 punktiga. Cluj sai kodus 1:0 jagu Ballkani ja lõpetas kümne punktiga teisel kohal. Esimesena jäi edasipääsust ilma kaheksa punkti kogunud Slavia.