Aubameyang tõusis avasekundite mängus kuningatrooni jagama (0)

Premier League'is pakkusid haarava etenduse Arsenal ja Everton, kusjuures väravavõrk sahines harvaesineval kombel mõlema poolaja esimesel minutil. Lõpuks jäi 3:2 peale kodus mänginud Arsenal.

Avavilest oli möödas alla minuti, kui Arsenali kaitsjad ei suutnud puhtaks lüüa Gylfi Sigurdssoni karistuslööki ja Dominic Calvert-Lewin saatis käärlöögiga palli väravasse. Õige pea jäi kodumeeskond ilma ka Sead Kolašinacist, kes vigastas õhuvõitluse järel õnnetult kukkudes õlga ja vahetati välja.

Tema asemele tulnud Bukayo Saka osutus aga jokkeriks, sest kümmekond minutit hiljem andis ta vasakult äärelt terava tsenderduse, mille Eddie Nketiah väravasse lükkas. Õige pea viis Pierre-Emerick Aubameyang võõrustajad juba ette, kuid viimane sõna jäi ikkagi Evertonile. Üleminutitel ei saanud kaitsjad taas hakkama nurgalöögi klaarimisega ning lahtise pallini jõudis värava ees esimesena Richarlison.

Mis halvasti, see uuesti: teise poolaja avavilest oli möödas vaid 25 sekundit, kui Arsenal ise nõelas ja Aubameyang saatis palli peaga sihile, kerkides 19 väravaga Jamie Vardy kõrvale Premier League'i suurima väravaküti tiitlit jagama. Hämmastaval kombel jäigi see kohtumise viimaseks väravaks, ehkki lõpuks tegid meeskonnad kahe peale koguni 26 pealelööki. Viimase paarikümne minuti jooksul olid suurepärased võimalused viigistamiseks taas nii Calvert-Lewinil kui ka Richarlisonil, ent Arsenali väravasuul tegi head tööd Bernd Leno. Arsenali poolel lõi Nketiah aga lõpuminutitel latti.

Liigatabelis kerkis Arsenal esikümnesse, neljandast kohast ollakse aga jätkuvalt seitsme punkti kaugusel. Everton on 11. tabelireal.

Arsenal - Everton 3:2 (2:2)
27. Eddie Nketiah, 33., 46. Pierre-Emerick Aubameyang - 1. Dominic Calvert-Lewin, 45+4. Richarlison