Aubameyang tõi Arsenalile karika ja endale helgema tuleviku (2)

Mis oleks Arsenal ilma Pierre-Emerick Aubameyangita? Küllap nii mõndagi, ent ilmselt mitte Inglismaa tänavune karikavõitja, sest just nimelt Gaboni ründaja lõi finaalis kahurimeeste mõlemad väravad ja aitas neil alistada 2:1 Chelsea.

Seejuures algas finaal Chelseale väga hästi, sest juba viiendal minutil läbis Christian Pulisic tantsusammul kogu Arsenali kaitseliini ja avas skoori. Ent kui esimene pooltund hakkas täituma, teenis Aubameyang penalti ja lõi selle ise ka kindlalt sisse, viigistades seisu.

Teine poolaeg kujunes väga sündmusterohkeks. Esmalt lõi Aubameyang 67. minutil Arsenali juhtima, lollitades eelnevalt taas mitut kaitsjat. 73. minutil tegi vastuolulise otsuse väljakukohtunik Anthony Taylor, näidates teist kollast kaarti Chelsea poolkaitsjale Mateo Kovacicile. Videokordus näitas siiski, et horvaadile antud teine hoiatus oli äärmiselt kaheldav.

Kõigest kuus minutit hiljem oli Chelseal jälle põhjust kohtuniku suunas käsi laiutada, sest Arsenali väravavaht Emiliano Martinez tormas karistusalast välja ja võttis siis palli kätte. Martinezi jalad olid kindlalt kastist väljas, ent kas ka käed ja pall, oli sel hetkel võimatu öelda, sest mingil põhjusel sellest olukorrast videokordusi ei pakutudki. Pärast mängu telestuudios näidatud kordus tõestas siiski, et palli suutis Martinez hoida karistusala piirides.

Peale vastase pidi Chelsea veel rinda pistma ka vigastustega, sest esimesel poolajal pidi väljakult lahkuma Cesar Azpilicueta ja teise alguses Christian Pulisic. Viimase asemel sekkunud Pedro vigastas üleminutitel õnnetul kombel rängalt õlga ja kanti väljakult pärast pikka tohterdamist kanderaamil minema, mis tähendas, et Chelsea lõpetas mängu üheksakesi.

Arsenal võitis Inglismaa karika 14. korda ning viimase seitsme aasta jooksul juba neljandat korda. Ühtlasi tähendas see, et liigahooaja kaheksanda kohaga lõpetanud klubi pääseb ikkagi eurosarja, sest FA Cupi võitjale on ette nähtud pääse Euroopa liiga alagrupiturniirile. Chelsea võidu korral saanuks Euroopa liiga koha liigas seitsmendaks jäänud Wolverhampton.

Ühtlasi võis Aubameyang vabalt garanteerida enda jäämise Arsenali, sest ilma eurosarjata olnuks tema lahkumine tõenäolisem. Ründaja peab praegu läbirääkimisi Arsenaliga lepingu pikendamise asjus ning peatreener Mikel Arteta oli pärast mängu üsna veendunud, et mees jõuab klubiga kokkuleppele. "Ütlesin talle, et tahan meeskonda tema ümber ehitada. Ta teab, kui kõrgelt teda hindan. Kas ta jääb? Arvan, et jah," sõnas Arteta BBC-le.

Arsenal - Chelsea 2:1 (1:1)
28. pen., 67. Pierre-Emerick Aubameyang - 5. Christian Pulisic

Arsenali tiitlipeost sai osa ka Karl Jakob Hein, kes kuulus kolmanda väravavahina küll finaaliks valmistunud koosseisu hulka (mis tähendas näiteks mängu eel Wembleyl treenimist), kuid mitte mänguks ülesantud meeste sekka.