Aubameyang lõpetas väravapõua ja Arsenal purjetas esikümnesse (0)

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: Scanpix / Catherine Ivill / Pool / Reuters

Londoni Arsenal kerkis Inglismaa kõrgliigas kümnendale kohale, kui koduväljakul alistati 3:0 Newcastle United, kellel on käsil seitsmemänguline võiduta seeria.

Kuigi kodumeeskonnal oli avapoolajal palju häid väravavõimalusi, sündisid kõik väravad teisel poolajal: 50. minutil avas skoori Pierre-Emerick Aubameyang, 61. minutil suurendas eduseisu Bukayo Saka ning 77. minutil vormistas lõppseisu Aubameyang. Väravasöödud läksid Thomas Parteyle, Emile-Smith Rowe'ile ja Cedric Soaresile.

Aubameyang, kes oli eelmisel hooajal 22 väravaga paremuselt teine väravakütt Inglismaa kõrgliigas, on tänavusel hooajal skoorinud ainult 5 korda. Pikk väravapõud sai läbi, aga kas Newcastle on arvestatav mõõdupuu? Praegu ehk mitte, aga selge on see, et Arsenal on kaitseliinis asjad korda saanud, sest kõikide sarjade peale on käsil viiemänguline nulliseeria.

Tabeliseis on endiselt pingeline, kuid Arsenal purjetas esikümnesse. Londoni suurklubi edu 11. kohal asuva Aston Villa ees on punkt, aga koroona on edasi lükanud kõik Aston Villa viimased mängud. Teisisõnu, Arsenal on pidanud 19 ja Aston Villa 15 mängu. Eesolevad konkurendid on Arsenaliga võrreldes pidanud mängu vähem. Newcastle on 19 punktiga 15. kohal.

Londoni Arsenal - Newcastle United 3:0 (0:0)