Arsenali suurim hirm sähvatas taas: Vardy lõpetas Leicesteri tähtpäeval 47 aastat kestnud ootuse (0)

Teatavasti alustati Inglismaal aastat väga tormakalt ning väravaterohkelt (3.54 väravat mängu kohta), siis kuuendal mängunädalal otsustati tempot selgelt maha tõmmata (2 väravat mängu kohta). Taolise "strateegia" viimaseks ohvriks langes Leicester City ja Londoni Arsenali mõõduvõtt, mis lõppes esimese 1:0 võiduga.

Kui täna suudeti vastast (legaalselt) üle mängida vaid korra, siis 365 päeva tagasi oli olukord hoopis vastupidine: 2016. aasta meistri Leicesteri masin töötas tol hetkel vapustavalt ning kodust eemal löödi Southamptonile üheksa (!) vastuseta väravat. Teisalt mulluse aasta Southamptonil ja tänase päeva Arsenalil on ikkagi korralik tasemevahe - seni on Gunners'itest vähem väravaid sisse lasknud vaid üllataja Aston Villa.

Lisaks Arsenali kindlale tagaliinile on punasärgid lihtsalt oma olekuga valmistanud Brendan Rodgersi hoolealustele parajalt raskusi. Nimelt pole Leicester iialgi Arsenali Emiratesil alistanud ning viimati suudeti võõrsil punasärkide vastu maksimumpunktid võtta 1973. aastal...

Ka täna tundus nagu algaks õhtu jubedalt, kui juba kolmandal minutil lendas pall peaaegu otse nurgalöögist Leicesteri võrku. Fännide rõõmuks tõusis koheselt siiski abikohtuniku punakollane lipuke ning värav ei lugenud. Avapoolaeg oli aga üleüldse keeruline Leicesteri jaoks, kuna suures plaanis kulgesid esimesed 45 minutit Arsenali kontrolli all.

Teise poolaja alguses sekkus David Luizi vigastuse tõttu mängu Shkodran Mustafi ning paarteist minutit hiljem tegi oma tagasituleku ka Leicesteri võtmefiguur Jamie Vardy. "Arsenali hirm" on pidanud viimased paar nädalat veetma laatsaretis pisikese reievigastuse tõttu. Täna oli aga Rebastel hädasti tarvis briti kiirust ja täpsust.

Oodata tuli ei rohkem ega vähem kui 20 minutit, mil välejalg tormas kontrarünnakusse (tema katmise magas maha just Mustafi) ning lükkas palli peaga tühja väravasse. Nii lihtne see ongi! Mees lõi juba oma üheteistkümnenda värava Arsenalile ja jääb seega alla vaid Wayne Rooneyle. Kuna Arsenalilt vastust ei tulnud, siis teeniski Leicester ajaloolise võidu ning kerkis liiga neljandaks.

Arsenal - Leicester 0:1 (0:0)