Anier püüdis kinni koondise legendaarse ründaja (0)

Henri Anier hetk enne oma 19. koondisevärava löömist. Foto: Brit Maria Tael

Reede õhtul Rahvuste liiga mängus Malta võrku löödud 2:1 võiduvärav aitas Eesti koondise ründajal Henri Anieril (31) kinni püüda legendaarse väravaküti.

Nimelt oli Anieri värav tema 19. tabamus koondisesärgis. Sellega tõusis ta Eesti koondise kõigi aegade väravalööjate pingereas jagama viiendat kohta koos Richard Kuremaaga. 1912. aastal sündinud Kuremaa debüteeris Eesti eest 1933. aastal. Seitsme aasta jooksul sai ta kirja 42 mängu, millega lõi 19 väravat, olles enne II maailmasõda sinisärkide üks säravamaid mängijaid.

Anier on Eesti eest pidanud 83 kohtumist. Juba homme on tal võimalus väljakule joosta San Marino vastu ning jahtima hakata suurimate väravaküttide edetabeli neljandat kohta. Seda hoiab hetkel 21 tabamusega Eduard Ellmann-Eelma. 1902. aastal sündinud Ellmann-Eelma debüteeris sinisärgis 1921. aastal ning sai Eesti eest kirja 60 matši.

Malta vastu virutatud värava järel rääkis Anier, et ta vorm on hea. "Mul enesetunne on väga hea, keha on väravaid täis," lausus ta. Kui Ellmann-Eelma kinnipüüdmine on igapäevaselt Tais Muangthong Unitedis mängiva kesktormaja jaoks vaid kahe tabamuse kaugusel, siis esikolmikuni on natuke rohkem minna.

REKLAAM

Praegu on kõigi aegade väravalööjate edetabelis kolmandal kohal Konstantin Vassiljev, kes on löönud Eesti eest 26 väravat. Kuna Vassiljev on tänaselgi päeval Eesti koondise kapten ja esmaspäeval samuti valmis San Marino vastu väljakule jooksma, võib esikolmik peagi ka muutuda. Hetkel hoiab teist kohta 2010. aastal putsad varna riputanud Indrek Zelinski, kelle nimel on 27 koondiseväravat. Esikohal on 38 tabamusega praegune Eesti koondise abitreener Andres Oper.

Eesti koondise suurimad väravalööjad:

  1. Andres Oper - 38
  2. Indrek Zelinski - 27
  3. Konstantin Vassiljev - 26
  4. Eduard Ellmann-Eelma - 21
  5. Richard Kuremaa ja Henri Anier - 19
  6. Richard Kuremaa ja Henri Anier - 19
  7. Arnold Pihlak - 16
  8. Kristen Viikmäe - 15
  9. Sergei Zenjov ja Martin Reim - 14
  10. Sergei Zenjov ja Martin Reim - 14

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK