Anfieldi uus kangelane vedas Liverpooli taas august välja (0)

Liverpooli fännid ei pea enam Anfieldil vaatama tingimata just Mo Salahi, Sadio Mane või Roberto Firmino otsa. Kolmandat Premier League'i mängu tegi klubi pühamus skoori Diogo Jota, kes pingilt tulles Liverpooli West Ham Unitedi vastu võidule tüüris.

Ühtlasi ongi Jota nüüd kõigis oma kolmes Anfieldil peetud liigakohtumises skoori teinud. Varem on Liverpooli eest sama tembuga hakkama saanud vaid Luis Garcia, kes 2004. aastal Barcelonast Liverpooli siirdus. Jota on Anfieldil võrgu sahisema pannud juba ka Meistrite liiga raames, kui ta teisipäeval Midtjyllandi vastu skoori tegi.

Tegelikult ei käinud täna valitseva Inglismaa meistri käsi üldse lihtsalt. Virgil van Dijki ja Fabinho vigastuste järel alustas keskkaitses oma Premier League'i debüüdi teinud Nathaniel Phillips, kes mullu Stuttgartis laenul oli. West Ham läks juba 10. minutil Pablo Fornalsi väravast 1:0 juhtima, aga see tiitlikaitsjat ei murdnud.

Avapoolaja lõpus realiseeris Mohamed Salah iseenda teenitud penalti ja teine kolmveerandtund kuulus juba vahetusest sekkunud Jotale. Mehe esimese värava VAR küll tühistas, ent 85. minuti oma mitte.

Vähemalt 24 tundi on Liverpool nüüd ka Inglismaal liider, kuni Everton homme õhtul võõrsil Newcastle Unitediga kohtub.

Liverpool - West Ham United 2:1 (1:1)