Ametlik: UEFA otsus kukutas Ukraina Rahvuste liigas madalamale tasemele (0)

Andri Ševtšenko hoolealused jäid ilma nii mängust, punktidest kui ka A-divisjoni kohast. Foto: Ukraina alaliit / Twitter

UEFA andis ametlikult teada, et Rahvuste liigas koroonaviiruse tõttu ära jäetud Ukraina ja Šveitsi kohtumise kaotajaks loetakse ukrainlased ning neile märgitakse tabelisse 0:3 kaotus. See tähendab, et koha A-tasandil säilitab Šveits, Ukraina langeb aga B-divisjoni.

Eelmisel nädalal toimuma pidanud kohtumine jäi ära, sest mitu Ukraina koondislast andis pärast Šveitsi saabumist positiivse koroonatesti ning kohalik terviseamet määras kogu meeskonna karantiini. Ukrainlased apelleerisid sellele, et koju Kiievisse naasmise järel olevat kõigi mängijate proov olnud negatiivne, kuid UEFA ei võtnud nende kaebust kuulda.

Šveits kerkis tänu kolmele lisapunktile A-divisjonis kuuele punktile ja ehkki ukrainlastel on punkte sama palju, tähendas 0:3 tehniline kaotus, et šveitslased läksid neist mööda. Seega lõpetas Šveits ametlikus tabelis kolmanda ja Ukraina neljandana, mis tähendab, et järgmist Rahvuste liiga hooaega peavad nad alustama B-divisjonis.

Säärast otsust võis oodata, sest ühe samasuguse sammu on UEFA juba hiljuti teinud. Norra koondis sai kirja tehnilise kaotuse, sest Norra terviseametnikud olid meeskonna karantiini määranud ning seetõttu jäi neil Rumeeniasse sõitmata. Rumeenlased said mänguta tabelisse kolm punkti.

REKLAAM

Ukrainlastel oleks teoreetiliselt veel võimalik UEFA otsus Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži (CAS) edasi kaevata, kuid vaadates koondise peatreeneri Andrei Ševtšenko kommentaari, otsustatakse sellest ilmselt loobuda. "Ma ei kommenteeri langetatud otsust, tahan vaid tänada treenereid, koondise personali, alaliitu, mängijaid ja fänne professionaalse suhtumise ja ühtehoidmise eest. Tulemus ei olnud meie teha," teatas Ševtšenko napilt.

Neljapäeval avalikustab FIFA värskeima koondiste edetabeli, mille põhjal määratakse asetused 7. detsembril toimuvaks MM-valiksarja loosimiseks. Nii Šveits kui ka Ukraina on ülima tõenäosusega teise tugevusgruppi kuuluvate meeskondade hulgas.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK