Ametlik: Tartu väravavaht siirdus Itaalia kõrgliigaklubi akadeemiasse (7)

Noor väravavaht Kaur Kivila siirdus Itaaliasse. Foto: Tartu JK Welco

Esiliiga B klubi Tartu JK Welco teatas sotsiaalmeedias, et nende esindusmeeskonna 16-aastane väravavaht Kaur Kivila siirdub Itaalia kõrgliigas mängiva Hellas Verona U19 võistkonda.

Kivila käis Itaalias testimas eelmise kuu lõpus. "See on minu võimalus ja ma tahan selle hästi ära kasutada," rääkis Kivila. "Itaallased on tõeline jalgpallirahvas. Sellises seltskonnas oli meeldiv olla ja sellepärast olin valmis ka võimalusel tagasi minema."

Tänavu novembris 17. sünnipäeva tähistav Kivila on sel hooajal mänginud Esiliiga B-s Welco esindusmeeskonna eest 22 mängu ja 1965 minutit, kirja on ta saanud viis nullimängu. "Kuna huvi on tuntud üle aasta, siis on mul olnud aega, et peas asjad läbi mõelda," kommenteeris Kivila oma valmisolekut välismaale siirdumise kohta. "Ise usun, et olen valmis ja saan hakkama. Eks näis."

Eesti U16 ja U17 noortekoondiste eest mänginud ning hetkel U18 koondise hingekirja kuuluv Kivila lisas, et klubiga ei lepitud otseselt kokku, mitmendaks väravavahiks ta U19 võistkonna juurde võetakse. Küll aga antakse noorele puurilukule kuni aasta lõpuni aega, et uue keskkonnaga kohaneda ja harjuda ning seejärel juba mänguaja pärast konkureerima hakata. "Ei ole väga vahet, mitmendaks ma praegu lähen. Usun, et treeningutel saan end piisavalt näidata, oma koht tuleb välja teenida," oli noor puurilukk enesekindel.

REKLAAM

Ülemineku kokkuvõtteks sõnas Kivila, et on Welcole ja teda kasvatanud Santose noortesüsteemile ja kõikidele treeneritele ning tiimikaaslastele väga tänulik. "Santos ja Welco on andnud mulle võimaluse tegeleda jalgpalliga, kasvada ja areneda ning andnud mulle sõbrad ja tiimikaaslased kogu eluks. Jalgpallis ei tee üksi suurt midagi ära. See on meeskonnamäng ja see, et ma täna Itaalias olen, on võimalik vaid tänu meeskonnale. See klubi ja need inimesed ongi minu meeskond, suur aitäh teile kõigile!" ütles Kivila.

Welco tegevjuht Edgar Leht ütles esindustiimi esiväravavahi ülemineku kohta, et Kivila vastu on pikemat aega huvi tuntud nii Itaalia ja Prantsusmaa akadeemiatest kui ka Eesti tippklubidest. "See üleminek on olnud aja küsimus ja oleme selle realiseerumise nimel eesmärgipäraselt töötanud. Tema puhul on välismaa akadeemia olnud esimene eesmärk. Oluline oli leida parim võimalik keskkond, kus Kaur oma arengus järgmise sammu saaks teha ning Hellas Verona huvi tema vastu oli peale testiperioodi konkreetne ja tõsine."

Üleminek kinnitab Lehe sõnul ka seda, et Welco ja Santose loodud jalgpallisüsteem töötab õiges suunas. "Meil on Kauri üle väga hea meel ja soovime talle palju edu ning kõrget lendu!" rääkis Leht. "Süsteemi perspektiivi näitab see, et meil on head treenerid ja klubi töötab noortega õiges suunas. Kauri üleminek näitab ka seda, et meil on jalgpallimaailmas head sidemed ning meie juurest on andekatel noortel võimalik siirduda maailma tippklubide juurde. Tähtis on ka see, et meie noored teeksid eesmärgipäraselt ja motiveeritult tööd ning usaldaksid seda protsessi, siis avanevad ka sellised võimalused," lisas Leht.

Hellas Verona esindusmeeskond mängib Itaalia kõrgliigas ja hetkel hoitakse seal nelja vooru järel seitsmendat kohta. Klubi U19 noortevõistkond alustas septembri teises pooles liigamängudega Primavera 2 tasandil ja kahe vooru järel hoitakse liigas neljandat kohta.

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

Tarmps   •  
(146.255.181.***)
Tubli
Tarvo Tarvo   •  
(194.150.65.***)
Päris huvitav, et palju noori saab viimasel ajal välismaale. Tubli saavutus. Kas võis anda lisamotivatsioon 2012 aasta valiksari, et need noored kes siis mänge vaatasid jäid jalgpalli juurde.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Teete suurt isa maha, aga tänu temale kutid välismaale liiguvad! Jah, mingi aeg ta võttis korra näpu pulsilt maha ja need aastakäigud läksid aiataha, kuid siis hakkas uuesti tegelema ja tulemused on nüüd näha. Palju kutte läheb välismaale!
rallikas   •  
(146.255.181.***)
Aivar Pohlak Delfile 16 detsember 2019

“ Samas on näiteks noormängijate Itaalia-suunaline liikumine murettekitav, sest see, mis sobib enam kui 60-miljonilise kuumaverelise ja kirgliku itaallase jaoks, ei sobi juba elementaarse loogika järele 1,2-miljonilisele põhjamaa rahvale. ”

Suur isa ei taha et noored Itaaliasse läheksid.
raudidas   •  
(90.191.131.***)
selle rallika esitatud vesti sõnavõtu kohta peaks kyll SN väga kritiseeriva wrtikli kirjutama.. pohlakout!
ja kui selline asi ei ole murettekitav ka SN toimetajate jaoks siis peaksid ka nemad verevahetuse tegema
-soccerfann-   •  
(91.129.108.***)
Vägev, halba noortele väliskogemus ei tee - kasvatab nii inimesene kui ka trennid pikemaajalise jalkakultuuriga maal on Eestist ikka kõvemad, eriti just ka konkurents ja tempo.

Riya reklaami paluks maha võtta, aitäh.
parool_on_parool   •  
(77.111.247.***)
Nõustun Pohlakuga. Eesti koondises peaksid mängima ainult Eesti liiga jalgpallurid. Äärmisel juhul võiks kaaluda mängijaid kultuuriliselt sarnastes riikides, nagu Venemaa või häda korral Soome.
Aga miks lähevad Eesti noored välisklubidesse? Kindlasti tuleks kriitiliselt vaadata koduse kasvatuse poole. Aga tõsiasi on ka see, et pajudes Eesti klubides on sisse toodud immigrandid, kes toetuste peal elavad ja Eesti poiste kohad ära võtavad, nii et ega neil muud valikut polegi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK