Ametlik kinnitus: Eesti klubide euromängudele publikut ei lubata (5)

Kui loos ka Eesti klubisid soosib ja eurosarjas saadakse kodumäng, tuleb see pidada tühjade tribüünide ees. Foto: Brit Maria Tael

UEFA kinnitas, et uue hooaja eurosarjade kvalifikatsiooniringide erandliku formaadi tõttu ei lubata ühelegi kohtumisele pealtvaatajaid.

Kuna koroonaviiruse pandeemia lükkas käimasoleva jalgpallihooaja enamikus riikides edasi ning ka Meistrite liiga ja Euroopa liiga leiavad finaalturniiride kujul lõpplahenduse alles augustis, algavad uue hooaja klubisarjad tavapärasest erineval moel. Kvalifikatsiooniringides peetakse ainult üks kohtumine ning loos otsustab, kumma meeskonna koduväljakul mängitakse.

UEFA täitevkomitee kinnitas, et "sportliku võrdsuse põhimõttest lähtudes" toimuvad hooaja 2020-21 Meistrite liiga ja Euroopa liiga eelringi kohtumised igal juhul suletud uste taga. See tähendab, et kui Eestist eurosarja kvalifitseerunud FC Flora, FCI Levadia, Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond peaksid loosi järel saama kodus mängida, tuleb fännidel ikkagi leppida teleülekandega. Lisaks rõhutati, et sõltumata üleilmse olukorra võimalikust muutumisest ei kuulu see otsus enam ülevaatamisele isegi juhul, kui pandeemiast tingitud piirangud peaksid leevenema.

Ühtlasi teatas täitevkomitee, et ilma publikuta peetakse ka käimasoleva hooaja allesjäänud eurokohtumised.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
5 kommentaari

sanderk   •  
(37.157.111.***)
Ja mina mõtlesin veel minna Pärnusse jalgpalli vaatama. Kurb uudis.
Andreas Rosenbaum   •  
(193.203.196.***)
Ma kahtlustan, et "sportliku võrdsuse põhimõte" langeb juba ära sellega, et ainult üks mäng ja üks meeskond mängib kodus aga teine võõrsil, a noh, las jääda:)

Mis valikud muidu Paidel veel olid peale Pärnu (jättes kõrvale Kadrioru ja Arena), Rakvere oleks olnud samuti sobilik?
Johhaidi   •  
(146.255.183.***)
No paide jaoks kõik nõuetele vastavad staadionis sobilikud. Kesk-Eesti klubi siiski formaalselt. Oleks võinud Tartus ka mängida kui tahtnuks.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Pigem pandi panused sellele, et publikut nagunii ei lasta vaatama ja seega maksta alekoki eest oli mõttetu (juhul, kui siin üldse mäng tuleb).
Andreas Rosenbaum   •  
(193.203.196.***)
Tundub, et siin erinevaid tegureid, aga minu loogika oleks olnud mängida staadionil, kus ikka vahel mängitakse ehk mingi kodustaadioni moodi tunne kui üldse selline tekib kellegi teise kodustaadionil.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK