Ametlik kinnitus: avavoorus viigi välja mänginud Romale märgiti tabelisse 0:3 kaotus (0)

Diawara kuulus algkoosseisu, kuigi poleks tohtinud mängidagi. Foto: Diawara IG

Itaalia kõrgliiga esimeses voorus Hellas Veronaga 0:0 viigi teinud AS Roma jääb teenitud punktist ilma ja saab tabelisse kirja hoopis 0:3 kaotuse. Põhjuseks on mänguõigust mitteomanud Amadou Diawara mängitamine.

Diawara tähistas juulis 23. sünnipäeva, kuid oli endiselt koosseisu kantud U22 mängijana. Serie A juhend näeb ette, et alla 22-aastaseid pallureid ei loeta koosseisu registreeritavate (maksimaalselt) 25 mehe hulka, vaid nemad on n-ö noormängijad.

Et Diawara polnud 25 hulka registreeritud, ei oleks ta tohtinud mängida, kuid Guinea koondislane kuulus algkoosseisu. Vastavalt reglemendile saigi Roma sestap kirja 0:3 kaotuse - neli aastat tagasi läks just nii Sassuologa, kes samuti registreerimata mängijat kasutas.

Roma tõi vabandusena välja, et neil on 25-pealisest koosseisust neli kohta vabad ehk tegu oli tõepoolest vaid veaga registreerimisel, mitte pahatahtlikkusega. Lisamängijat nad Diawara näol ei saanud.

REKLAAM

Serie A infosüsteem andis aga Sky Sport Italia andmetel Romale mängijate sisestamisel hoiatuse, kuid liigaga kontakteerudes peeti seda tehniliseks veaks. Liiga väitis, et andis selge suunise Diawara ümberregistreerimiseks.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK