Al Aini ime FIFA klubide MM-il sai jätku (0)

Al Ain jätkas oma uskumatut seeriat FIFA klubide MM-il, kui poolfinaalis saadi jagu Lõuna-Ameerika meistrist River Plate'ist.

Al Ain alustas turniiri väga ilusate esitlustega, võites pärast 3:3 viigimängu penaltiseerias Okeaania meistrit Team Wellingtoni ning teises ringis oldi 3:0 üle Tuneesia klubist Esperance de Tunis. Täna alistati penaltiseerias aga Lõuna-Ameerika meisterklubi River Plate.

Al Ain läks kohtumist juba kolmandal minutil juhtima, kui skoori tegi eelmise hooaja Araabia Ühendemiraatide kõrgliiga suurim väravakütt Marcus Berg. Vähem kui kümme minutit hiljem viigistas River Plate'i ründaja Santos Borre mänguseisu ning kõigest kuus minutit pärast viigiväravat viis Borre ka River Plate'i juhtima. Poolaja viimasel minutil suutis Al Aini mängumees Hussein Al Shahat palli väravasse lüüa, kuid VAR-i otsusega see suluseisust löödud viigivärav tühistati ning vaheajale mindi River Plate'i juhtseisus.

Teist poolaega alustasid Araabia Ühendemiraatide meistrid isukalt. Juba 51. minutil, kui teist poolaega oli mängitud vaid kuus minutit, viigistas mänguseisu Brasiilia päritolu poolkaitsja Caio. Pärast viigiväravat jäi Al Ain suure surve alla ning tundus, et on vaid aja küsimus, kui River Plate mängu juhtima läheb. 68. minutil suutsidki Lõuna-Ameerika meistrid välja teenida penalti, mis nende kahjuks väravavõrku ei jõudnud. River Plate jätkas mängu domineerimist, kuid Al Ain suutis kõva surve all toime tulla nii normaalaja kui ka lisaaja lõpuni. Penaltiseerias olid seekord aga paremad Al Aini mängumehed, kui nende kangelaseks tõusis väravavaht Khalid Eisa.

Tavapäraselt turniiri finaali jõudvad Euroopa ja Lõuna-Ameerika klubid ehk siis Real Madrid ja River Plate sekkusid poolfinaalist. Kui tänases esimeses poolfinaalkohtumises alistus River Plate Al Ainile penaltiseerias , siis turniiri kolmekordse meistri Real Madridi vastaseks homseks poolfinaalkohtumiseks on Kashima Antlers.

Finaal toimub Abu Dhabis 22. detsembril kell 18.30.