Ajalooline adios! Kolisedes tabeli põhja kukkunud Atletico Madrid eurosarjades ei jätka (0)

Diego Simeone hoolealused teenisid kuue matšiga vaid viis punkti. Foto: Scanpix / AP Photo / Luis Vieira

Meistrite liiga B-alagrupi viimased matšid tõid vast kõige enam pisaraid, sest Atletico Madrid jättis kõikide eurosarjadega hüvasti. Euroopa liiga pileti napsas endale Club Bruggega väravateta viiki mänginud Leverkuseni Bayer.

Porto mõnus jalgpalliõhtu läks suure lauluga lahti juba esimestel minutitel. Atletico Madridi vasakäär oli törts tühjaks jäetud, mis tähendas Pepele maad ja ilma. 25-aastane brasiillane tõusis vastase poolele, lükkas kõksu karistusalas ruumi leidnud Evanilsonile ning vormistamise vaev jäi kaitsjast priiks jooksnud Mehdi Taremile. Iraani koondislane on teinud nüüd skoori kolmes järjestikuses Meistrite liiga kohtumises.

Vähem kui 20 minutit hiljem käristas Atletico ise, Wenderson Galeno lidus kasti, saatis söödu penaltipunktile ja Stephen Eustaquio oli mees õigel kohal. Porto 2:0 eduseisuga poolajapausile ka mindi.

Teisel poolajal ilmutas Atletico Madrid sümpaatseid ärkamise märke. 70. minuti kandis leiti väravavõrk esimest korda üles, kuid Antoine Griezmanni purakas eelnenud vea tõttu lugemisele ei läinud. Alles esimesel üleminutil said Diego Simeone hoolealused vähemalt poole soovitust kätte, kui nurgalööki toimetanud Yannick Carrasco keerutas mänguvahendi pea otse raamide vahele. Porto 2:1 võiduga matš minutike hiljem ka lõppes.

Teises kohtumises jätsid Leverkuseni Bayer ja Club Brugge väravad löömata, mis tähendas belglaste jaoks teisele tabelireale kukkumist. Vajaliku viigipunkti võtnud Leverkuseni kukkumine saab olema pisut valusam, sest neid ootab ees juba tuttav Euroopa liiga. Mullu toimetati seal grupifaasist alates ning kokkuvõttes jõuti 16 parema sekka.

Atletico Madridi piinad on aga mõõtmatud, sest nende eurohooaeg on täielikult lõppenud. Mullu saadi alagrupist edasi ja langeti veerandfinaalis, veel aastate eest võideldi ka kirkaimate medalite nimel. Tegemist on esimese korraga, kui Atletico Madrid jääb oma alagrupi viimaseks.

Porto - Atletico Madrid 2:1 (2:0)