Ajahädas Inglismaa pressib kalendrit kokku: talvepaus visati üle parda, kordusmängud samuti (0)

Inglased tegid mängukalendris olulisi muudatusi, sealhulgas puudutavad need FA Cupi mänge. Fotol tänavune karikavõitja Arsenal. Foto: Arsenal FC / Twitter

Inglismaa kõrgliiga teatas, et loobub alles selleks hooajaks kasutusele võetud talvepausist. Põhjuseks on koroonaviiruse tõttu edasi lükkunud hooaja algus ning sellest tingitud tihe mängugraafik.

Kuna 2019-20 hooaja lõpp nihkus edasi, jääb uus hooaeg tavapärasest koguni viie nädala võrra lühemaks. Premier League otsustas eelmisel hooajal esmakordselt talvepuhkuse kasuks, avaldades lootust, et see tuleb kasuks suvisel EM-finaalturniiril osalevale Inglismaa koondisele. EM lükati aga koroonapandeemia tõttu aasta võrra edasi.

Ainsate meeskondadena saavad pisut hõlpu Manchester City ja Manchester United, sest üks on jõudnud Meistrite liigas veerand- ja teine poolfinaali. Seetõttu saadi liigalt luba alustada hooaega kodustest konkurentidest veidi hiljem.

Ent näiteks Tottenham on esialgse kalendri põhjal juba silmitsi olukorraga, kus nad peaksid edu korral mängima üheaegselt nii Euroopa liigas kui ka koduses karikasarjas. Et kummagi võistluse kuupäevi pole võimalik nihutada, peab Spurs ilmselt niisugusel juhul "tegema Liverpooli". Mäletatavasti lahendasid Inglismaa meistrid lõppenud hooajal sarjade ühtelangevuse probleemi sel moel, et esindusmeeskond sõitis Katari klubide MM-ile, duubel mängis aga koduses karikakohtumises.

REKLAAM

Inglismaa karikasarjas jäetakse aga sel hooajal ära korduskohtumised ehk viigi korral järgnevad kohe lisaaeg ja penaltid. See tähendab ennekõike võimalikku hoopi väiksematele klubidele, kellel oli teatud juhtudel võimalus teenida kõrgliigameeskonnaga kohtudes suuri telerahasid. Samuti peetakse liigakarika poolfinaalid ühemängulistena. Poole väiksemaks lüüakse ka FA Cupi võitja auhinnaraha, sel hooajal ootab karikaomanikku "vaid" 1,8 miljonit naela senise 3,6 miljoni asemel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK