Aastateks trellide taha! Dani Alves tunnistati vägistamises süüdi (0)

Endine tippmängija Dani Alves tunnistati süüdi. Foto: Scanpix / Alberto Estevez / POOL / AFP

Endine Brasiilia koondise ja FC Barcelona täht Dani Alves tunnistati süüdi vägistamises. Kataloonia kohus määras endisele pallurile 4,5-aastase vangistuse, lisaks tuleb tal ohvrile maksta 150 000 eurot valuraha.

40-aastase Alves astus seadustest üle 2022. aasta 31. detsembril, kui ta Barcelona ööklubis ühe naisterahva tantsuplatsilt endaga tualettruumi meelitas. Ohver nõustus ettepanekuga, ent kui ta meelt muutis ja ruumist lahkuda üritas, ei lubanud Alves seda teha. Endine pallur lõi naist, solvas teda ning sundis vahekorraks, seisis ohvri tunnistuses.

Kui Alves väitis esimese hooga, et tal polnud kõnealuse naisterahvaga mitte mingisugust kokkupuudet, lootes, et ta suudab oma abielu päästa, siis hiljem kinnitas ta vahekorda. Tema sõnul oli see konsensuslik ning naine oleks saanud lahkuda, kui ta oleks soovinud. Kohus leidis, et nii see polnud - lisaks ohvri ütlustele on ka muid tõendeid, mis kinnitavad vägistamist.

2022. aasta oktoobris võeti Hispaanias vastu uus seadus, mis näeb ette, et nõusolekut kinnitab vaid jah-sõna. See tähendab, et ilma selge nõusolekuta on seksuaalne vahekord vägistamine.

REKLAAM

Prokurörid taotlesid Alvesile üheksa-aastast vangistust, ohvri advokaadid leidsid, et endine mängija peaks vabaduse kaotama 12 aastaks. Alvesi kaitsja nägi, et süüdimõistmise korral oleks õiglaseks karistuseks aastane vangistus ja 50 000 eurot valuraha ohvrile - toonitati, et mees oli teo ajal purjus.

Kohus otsustas 4 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse kasuks, lisaks tuleb Alvesil maksta ohvrile 150 tuhat eurot. Otsuse saab edasi kaevata.

Dani Alves on olnud üks maailma hinnatumaid paremkaitsjaid, kelle nimel on FC Barcelonas enam kui 400 mängu. Lisaks on ta mänginud ka Sevillas, PSG-s ja Juventuses. Brasiilia koondist esindas ta 126 kohtumises, sealhulgas ka 2022. aasta MM-il. Ta on mitmekordne Hispaania ja Meistrite liiga tšempion, lisaks on teda korduvalt valitud UEFA aasta meeskonda.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK