60. sünnipäeva tähistav Collina: kohtunikud peavad vilistama, nagu VAR-i poleks olemas (0)

Pierluigi Collina (paremal) 2002. aasta MM-finaali vilistamas. Kohtunikult pärivad aru Cafu (vasakul) ja Miroslav Klose. Foto: FIFA Twitter

Maailma kuulsamaid ja legendaarsemaid jalgpallikohtunikke Pierluigi Collina tähistab täna 60. sünnipäeva, mille puhul andis ta põhjaliku intervjuu Itaalia spordipäevalehele La Gazzetta dello Sport.

1999. aasta Meistrite liiga legendaarset finaalkohtumist Manchester United - Müncheni Bayern (2:1) ja 2002. aasta MM-finaali Brasiilia - Saksamaa (2:0) vilistanud Collina töötab praegu FIFA kohtunike komisjoni esimehena.

Just tema juhtimisel juurutas FIFA 2018. aasta MM-finaalturniiriks videokohtunike (VAR) süsteemi, mille edu tollel võistlusel kõrvaldas suure osas skepsist ning andis VAR-ile üle maailma hoogu juurde. Praegu kasutavad VAR-i kõik Euroopa tippliigad ning 2021. aastal jõuab see ka MM-valikturniiri Euroopa tsooni kohtumistele.

Collina sõnul ei tähenda see aga, et nõudmised kohtunikele oleksid väiksemad. "Kohtunik peab otsustama ilma VAR-ile mõtlemata. Ta peab minema platsile samasuguse hoiakuga nagu siis, kui jalgpallis veel tehnoloogilist abi ei kasutatud. Peamine eesmärk on ju vältida VAR-i kasutamist. Just seepärast näemegi me kohtunike ettevalmistamisega rohkesti vaeva.

REKLAAM

Muidugi, kohtunikud teavad, et suure eksimuse korral tuleb VAR neile appi. Aga kui fännid ja ajakirjanikud võivad seejärel tolle kohtuniku praagi unustada, siis meie mitte. Meie jätame selle meelde ja hindame kohtunikke samamoodi nagu enne VAR-i jalgpalli saabumist," rääkis Collina.

Intervjuu puudutas ka kuulsa kiilaspäise kohtuniku elu muid külgi. Näiteks avaldas ta, et on suur korvpallifänn. "Jalgpall on minu jaoks töö ja korvpall meelelahutus. Sündisin ja elasin pikalt Bolognas, kus korvpall on au sees. Eelmisel pühapäeval vaatas mu tütar Milano derbit Inter ja AC Milani vahel, aga mina samal ajal telefonist korvpallimängu," avaldas Collina.

Kohtunik puudutas ka jalgpallis osalejate sõltumatuse teemat. "Võimatu on eeldada, et kohtunik, ajakirjanik või mängija ei tohi olla mõne klubi toetaja. Aga samuti tuleb aru saada, et kui too inimene on professionaal, on tema prioriteediks olla iseenda fänn. Näiteks vilistasin ma enda kodulinnas üleminekumängu Bologna – Parma. Bologna kaotas ja langes liigast välja." 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK